| Jameson a întrebat:

Ce este motivatia? Cum pot sa fiu mai motivat in ceea ce imi propun sa fac?

Răspuns Câştigător
| YoannaYoanne22 a răspuns:

Motivatia este un concept fundamental in psihologie.
Pentru a reusi ceea ce iti propui trebuie sa te gandesti bine la scopul tau, la cum te vei simti cand reusesti, la beneficii si sa te gandesti la un plan de a reusi.
*Atunci cand vrei sa renunti, gandeste-te de ce ai inceput.
*Tine minte sa nu tanjesti la perfectiune, ci la progress.
*Transforma criticile celoralti care iti spun ca nu poti face ceva in motivatia si energia de care ai nevoie pentru a reusi.Demonstreaza-le tuturor celor care nu te cred in stare ca poti.Demonstreaza-ti si tie.
*Tine minte faptul ca nu o sa ai mereu ambitia sa faci ceva.Atunci cand nu ai ambitie caut-o.Atunci cand nu o gasesti creeaz-o.
*Viata este rezultatul alegerilor pe care le facem. Daca nu ne place viata noastra este momentul sa facem alegeri mai bune.
*Nu este vorba de a reusi ceea ce iti propui, de a fii intelligent, puternic, este vorba de a fii cea mai buna versiune a ta.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Optimismul care il poti avea in tine, ca sa ai noroc vezi documentarul legii atractiei (the secret)