| Denysa0012 a întrebat:

Buna, TPU! Ce inseamna un profil la liceu bilingv engleza? Fiindca aud prea multe raspunsuri si nu stiu adevarul.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci doua limbi. La acelasi nivel ambele. Nici una intensiv. Doar daca scrie "engleza intensiv".

| Adry05 a răspuns:

Faci 6 sau 7 ore de limba engleză pe săptămână iar în clasa a 12-a poți să-ți susții un atestat la engleză care poate echivala la un moment dat ceva de limbă

| LPCTSTR a răspuns:

Vei face unele ore in limba engleza.
Daca era intensiv, faceai mai multe ore de limba engleza.

| RKBlue a răspuns:

Bilingv adicase studiaza atat engleza cat si franceza(germana, etc). Engleza va fi la un nivel mai intensiv, avansat iar cealalta limba ca de la 0.