| Deea233 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceele ca si Emil Racovita, Costache Negruzzi, National, din Iasi? cateva rude mi-au spus ca la negruzzi trebuie sa ai posibilitati financiare fiindca se cer multi bani pentru fondul scolii, clasei.Astept pareri.Multumesc

Răspuns Câştigător
| YayuK a răspuns:

La Racovita nu prea se face scoala serioasa.La Negruzzi e okay din punctul asta de vedere dar intr-adevar iti trebuie bani pentru ca acolo gasesti mai mult copii de doctori, avocati, procurori...adica de bani gata. Eu ti-as recomanda Eminescu sincer. Anul asta eu termin liceul la Alecsandri-desi se spune ca e de fite, nu e chiar asa. Din contra. Mie mi-a fost bine din toate punctele de vederehappy

1 răspuns:
| vladinschi3 a răspuns:

Depinde de ce iti place. Daca iti place fizica, chimia atunci Racovita e cea mai buna alegere. Daca iti place matematica poti sa te duci la Negruzzi. Despre National nu stiu daca are vreun profil dar oricum e bun.