| aledior123 a întrebat:

Bună TPU! Ce premiu iau dacă am la 3 obiecte media 8 și la 7 media 10?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Premiile se dau în ordinea mediilor generale. Dacă ai zece colegi cu medii mai mari decât tine, nu iei niciun premiu. Dacă ai cea mai mare medie din clasă, iei premiul I.

5 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Depinde de nivelul clasei.

| LisaJulie a răspuns:

Depinde cine are cea mai mare medie din clasa

| Dragobeta a răspuns:

Daca media care iti iese este cea mai mare, poti lua si premiul I. Daca insa ai mai multi colegi cu medii mai mari decat a ta, nu iei nici mentiune.
Ce intrebari puneti si voi! Parca nu ati trece printr-o scoala. Cum ai medii asa de mai (7 de 10?) dar nu stii ca premiile se dau in ordinea descrescatoare a mediilor.

| aledior123 explică (pentru Dragobeta):

Draga mea am medii așa de mari fiindcă muncesc.Din greu chiar.Am și colegi care au toate mediile de 10!

| Dragobeta a răspuns (pentru aledior123):

Daca ai colegi care au toate mediile de 10, nu te mai astepta la nimic.