| Marylol a întrebat:

Buna TPU Ce se face la profilul Real, la Stiinte ale Naturii dar la Uman la Stiinte Sociale? explicati tot ce stiti

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Hei ^^ la "Stiinte Naturii" se pune baza pe biologie, chimie, fizica si matematica. Este un profil bun pentru cei care vor sa urmezi Facultatea de Medicina pe viitor. Se da teza la romana, matematica m2 ( mai usor ca la mate-info ) si ai de ales intre biologie, fizica si chimie. La Stiintele Sociale, accentul se pune pe Istorie, Limbi Straine, Geografie / Economie. Acest profil este ideal pentru cei care doresc sa urmeze o facultate fara prea multa matematica, cum ar fi Dreptul, Stiinte Politice, Istorie, Geografie, Sociologie etc. O seara cat mai placuta sa ai happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xtembix a răspuns:

La stiinte sociale faci multa logica si istorie, pe cand la ale naturii baza e in chimie si biologie.