| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Cei care ati dat anul acesta examen de capacitate cum v-ati descurcat la proba de la matematica? Sunt precis ca multi o sa ia nota mica.(gen 5, 6,7) Cum o sa reuseasca acesti sa intre la un liceu mai bun daca multi au media? De exemlu un elev care a luat 9 la romana si la mate 5 cum o sa intre la un liceu de media 9, avand in vedere ca mai toti elevii au media asemanatoare? Trebuie totusi sa se ocupe locurile de la liceu.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă toți iau medii mici, înseamnă că că și la liceele "de nota 10" se va intra cu note mici

| Lioana a răspuns:

La orice liceu se intra in ordinea mediilor celor care au optat pentru acel liceu indiferent cat de mici sunt mediile lor. Nu are importanta cu ce medie s-a intrat anul trecut.
Totusi eu cred ca vor fi destul de multi elevi cu media 10 sau 9.

| ΣηJΦY a răspuns (pentru Lioana):

Da da, cum sa nu, si porcii mai zboara cateodata.

| NoctisFive a răspuns (pentru ΣηJΦY):

,,Daca tu nu poti, nu inseamna ca altii nu poate"

| Anon31241212 a răspuns:

In anul in care am dat eu s-au intrat cu cele mai mici note de pana atunci. Pana si la clasele de mate-info la care se intrau cu 9.50 s-a intrat cu 8.80. Depinde de fiecare an... de ce dau,, marii destepti" la examene. Ca parca examenele astea is facute in bataie de joc, numai ca sa ti frece viitorul.

| AleexisViol3t a răspuns:

Era clar ca va fi greu la matematica pentru ca a fost foarte usor la romana (si da, stiu, anul trecut a fost usor la amândouă dar nu mai conteazăhappy ). Altfel, intrau cu toții la liceele bune, si poate copii care nu meritau 100% sa ajungă acolo. Matematica a repartizat copiii si a facut diferenta

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru AleexisViol3t):

Cred ca toti o sa ia note mici la mate sau asa sper.Eu nu am avut timp sa fac la mate mai nimic, sper sa iau 6.La romana m-am descrurcat de nota 9. Si media nu imi ajunge ca sa intu la un liceu de nota 9.Dar avand in vedere ca nici ceilalti absolventi nu s-au descurcat mai bine, probabil ca vor scade media de admitere.

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Trebuie totusi sa se ocupe locurile de 9 si se vor ocupa in functie de media celor care au optat pentru acel profil. (va**)

| AleexisViol3t a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Da, mai mult ca sigur vor scădea mediile de admitere. Sa vedem rezultatele martihappy