| Daniel1619 a întrebat:

chiar nu stiu cu ce sa incep dar asta este adevarul si am sa incep asa : Am 14 ani si de cand eram mic stateam mai mult cu fete decat cu baieti adica ce pot sa spun si in ziua de azi vorbesc mai imult cu fete decat cu baieti si rolling on the floor)) asa este am mai multe prietene decat prieteni si uite asa am inceput sa ma schimb total nu stiu de ce am inceput sa primesc si o porecla idioata de gay rolling on the floor))) si nu stiu de ce pentru ca eu stau mai mult cu fete decat cu baieti dar in fine asta nu ma prea doare ei poate vor asta de la mine sa ma doara dar nu ma doare deloc rolling on the floor)))))) dar eu as vrea sa va spun ca de cand stau cu fetele am inceput sa fiu mai timid, cand ies afara cu baieti sunt mai tacut adica nu asa dur si mai puternic cum ar trebui sa fiu, chiar nu stiu ce sa fac ce as putea face 1 vreau sa scap de porecla asta si sa nu mai tachineze nimeni 2 sa pot sta mai mult cu baieti decat cu fete si nu stiu cum sa fac... ajutati-ma va rog spuneti-mi pas cu pas ce pot face stiu ca unii dintre voi nu vor rezista sa ma jigneasca dar cine e serios si imi spune pas cu pas ii dau funda mare!

Răspuns Câştigător
| UltraLex a răspuns:

Pai:
1. pentru a scapa de porecla poti incepe prin ati face o prietena pentru a demostra ca nu este asa cum spun ei sau poti ruga una din prietenele tale bune sa pretinda a fi prietena ta pentru o perioada scurta doar cat sa observe toata lumea
2. in privinta statului cu baietii nu stiu ce sa spun incearca sa te implici in discutii si astfel cred eu cu timpul vei deveni mai vorbaret,, eu unul sunt mai timid sau retinut as putea spune atunci cand stau de vorba cu fete deoarece nu este elegant sa inuri sau sa vorbesti intr-un anume fel cu o fata si stau mereu cu grija sa nu imi scape cate ceva si in acel moment apare acel sentiment de nesiguranta'' dar totusi daca grupul de baieti cu care iti petreci timpul nu te accepta asa cum esti nu pot decat sa te sfatuiesc sa iti faci alti prieteni deoarece nu poti schimba caracterul omului
Concluzia mea este ca ar trebui sa fi mandru ca poti sta de vorba cu o fata asa lejer si mai ales un bun prieten nu trebuie ales dupa sex ci dupa caracter tu esti inca mic si probabil nu stii asta dar cand vei mai creste crede-ma ca multi vor fii invidiosi din cauza faptului ca fetele roiesc in jurul tau si multi vor dori sa iti fie prieteni tocmai din aceasta cauza (desi ar trebui sa eviti astfel de,, prieteni'').

Bafta!

2 răspunsuri:
| AvM94 a răspuns:

Si eu eram asa cand eram mic, daca te simti bine in preajma fetelor de ce vrei sa te indepartezi? si nu inteleg de ce vrei sa fi tare?! Si pe cei care iti spun gay trateaza-i cu indiferenta. E frumos cand ai prietene pentru ca ele te pot sfatui mai bine ca baietii.

| sorryFor a răspuns:

AvM94 mi-a furat vorbele din gura. in primul rand, chiar nu are rost sa te indepartezi de fete doar pentru a parea "mai dur". daca te simti bine cu ele, stai cu ele. ca sa nu mai zic ca, probabil, daca te indepartezi de ele, o sa se simta ori prost, ori jignite... si porecle de genul asta dau numai invidiosi... live your life cum iti place tie, nu cum iti dicteaza altii