| pitical a întrebat:

Cum este fac de biotehnologii industriale Bucuresti? Este de viitor? Merita sa o fac sau nu?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, biotehnologiile sunt de mare viitor. Bacteriile vor fi puse la treabă ca să producă alimente noi., biogaz. Multe procese industriale cu consum mare de energie vor fi înlocuite cu biotehnologii. Cu biotehnologii se vor recicla deșeuri și se vor recupera materiale și minerale strategice. Este o facultate nouă care acum 50 de ani nu exista. Ea a fost creată din nevoia de a pregăti specialiști pentru noua revoluție industrială în curs de desfășurare.