| Maryna78 a întrebat:

Cum explic titlul unei opere? Multumesc! Dau funda! big grin

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ce fel de opera: literara, cantata, opera de arta, pictura...
In general titlul reprezinta esenta acelei opere.

| Xenya a răspuns:

Esti in clasa a XII-a?
Incepi prin a spune ce parte de vorbire este, ce legatura are cu poezia, daca apare in pozie, daca apare si ca refren.Sunt doar cateva sugestii, eu nu stiu ce titlu ai tu de comentat.

| EmanuelEmiManu a răspuns:

Ca sa explici titlul trebuie sa spui ce crezi tu despre acea opera!

| fabregas35455 a răspuns:

Cum este format, il prezinti in relatie cu textul si concluzia