| Sparkii a întrebat:

Buna TPU cum pot sa invat mai bine Engleza de exemplu vad un text in engleza am idee despre ce se intampla cat de cat nu perfect.Ma pasioneaza si chiar vreau sa invat dar nu stiu cum sa ma exprim la citit ma descurc nu stiu regulile dar a intrat in reflect. Vreau sa stiu cum sa o invat mai repede ce puteti sa imi recomandati nu e si cum nu stiu nici o boaba stiu dar nu suficient incat sa ma descurc cursiv.O carte ceva cu ce invatam la scoala ma pierd rau.Imi place mult si vreau sa imi dau silinta sa o invat foarte bine

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa ai un vocabular mai bogat
http://www.ef.com/english-resources/english-vocabulary/top-3000-words/
invata macar 3, 4 cuv pe si citeste zilnic, asculta, asta e baza
invatare, citire, ascultare

| Legion7X a răspuns:

Http://www.librarie.net/......ia-a-ii-a-

Poate te satisface îl am și eu de aceea îl recomand.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Duolingo-aplicatie exceptionala,te invata absolut toate basic-urile, pronuntiile, verbe, pronume, cuvinte.Eu am invatat sa scriu in rusa in 2 saptamani.

| Abcf a răspuns:

Priveste seriale subtitrate in engleza...iar dupa o perioada incearca sa privesti fara subtitrare, o sa intelegi si o sa te poti exprima cursiv, fara nici o durere de cap.