| Danilaescu a întrebat:

Buna >TPUbig grin< ce se preda in clasa a 9-a la istorie? Adica programa, cei care au trecut acum in clasa a 10-a stiu mai bine. Funda+ vot, cat mai multe raspunsuri, mai detaliate:*:*

4 răspunsuri:
| 1n3x a răspuns:

Pai. nu mai am cartea dar stiu in mare: faci Orientul Antic (Sumerieni, Babilonieni) si ajungi pe la Imperiul Roman, Imperiul Romano-German, Franta in sec XIX si altele.

| IustinaSiAtat a răspuns:

Da.Logic ca se preda istoria.De ce nu s.ar preda?laughing

| andra_9585 a răspuns:

Saluthappy
O sa ai urmatoarele lectiiworriedumerienii,Regatul egiptean,Evreii,Regatul Israel,Regatul Iudea,Grecia antica,Razboaiele medice,Declinul polisului,Alexandru Macedon si civilizatia elenistica,Lumea geto-dacilor,Roma antica,Crestinismul,Formarea popoarelor europene,Formarea poporului roman si a limbii romane,Lumea araba,Civilizatia medievala,Reforma, Renasterea, Razboiul de 30 de ani