| Florryi a întrebat:

Daca am la mate un 7, 4, 6 si un 3 in teza cat imi iese media? Si daca am pe celalat sem media 6 raman corijenta? Funda=)

5 răspunsuri:
| AndR3y_2220 a răspuns:

Greu cu matematica pentru unii! oh go on

| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Pff... vai de matematica asta laughing Se numeste medie aritmetica... Vrei definitia?hee hee

| Florryi explică (pentru KiTTtTtTtTtyYyYyY):

Te *** in botnita taranco

| Nyko05 a răspuns:

Iti iese 5 media si daca ai sase pe primul media generala va fi 5.5.
Dar serios tu nu stii sa faci media aritmetica?

| jolijoli a răspuns:

Pe semestrul asta iti iese media 5 si cu 6 de pe primul semestru o sa iti iasa media anuala 5, 50:d fi fara grija nu ramai