| maryastingaciu22 a întrebat:

Buna TPU daca sunt clasa a XII si vreau sa imi inghet anul cum as putea proceda?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Iti trebuie o scrisoare medicala de la un medic specialist care sa ateste ca nu esti apta de scoala din diverse motive sau sa arati ca pleci din tara si nu mai poti sa vii... oricum ideea e ca nu poti ingheta anul pentru ca asa vrei tu, ci pentru ca ai un motiv serios.

| IIIshaneIII a răspuns:

Pur si simplu nu te duci la scoala si vii anul viitor si repeti clasa

| Adry05 a răspuns:

Intreaba la secretariat, sau cum ti s-a spus, pur si simplu nu te duci la scoala. DEsi exista sanse sa te exmatriculeze din cauza absentelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum, doar daca ai intr-adevar probleme grave de sanatate care te impiedica sa mergi si o instiintare de la doctor care sa ateste ca nu esti apt pentru a continua cateva luni bune.

| Aihao19 a răspuns:

Pur si simplu depui o cerere de retragere de la scoala si aia e.La anul te inscrii din nou.Succes!