| AlinnaAly a întrebat:

Daca termin filologia la liceu ce meserii pot urma in viitor?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Orice meserie doresti, dar dupa ce termini si o facultate.

| AlinnaAly explică (pentru neutrino):

La ce facultati m-ar ajuta profilul acesta mai mult in afara de litere?

| neutrino a răspuns (pentru AlinnaAly):

La toate facultatile din cadrul Universitati si a Drept-ului. Poti merge lejer chiar la Medicina.

| Spintecatorul27 a răspuns (pentru neutrino):

Poti sa-mi raspunzi si mie la intrebare daca stii?

| AlinnaAly explică (pentru neutrino):

Eu vreau sa ma duc la filologie pentru ca nu imi place matematica, dar in viitor as vrea sa urmez medicina si ma intrebam daca nu ma dezavantajeaza acest profil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesor,avocat,judecator,etc.

| FrateleAndrei a răspuns:

Drept( avocat judecator procutor) Profrsor ( Istotie Geografie Biologie etc)