| BenjaminFranklin a întrebat:

Dati-mi o lista cu facultăţi de profil umanist (gen sociologie) si spuneţi-mi cu ce se ocupă fiecare si ce poţi face dupa absolvire

Răspuns Câştigător
| RodicaBinar a răspuns:

E greu după facultate de profil umanist să găseşti job. Cel mai mult se caută în IT. Dacă nu te pricepi, încearcă ceva pe management (poţi deveni Manager într-o firmă IT, se câştigă super bine).
Dar îţi zic, e foarte, foarte, foarte greu să găseşti un job fără să ai experienţă şi doar şcoală de profil umanist.
Caută job-uri, vezi ce cerinţe sunt, vezi care sunt mai multe şi te poţi orienta şi după ce-ţi place.
Succes!