| Ketamina_5337 a întrebat:

De curand am terminat clasa a 8-a si am trecut la liceu. Deoarece au crescut mediile foarte mult, nu am intrat in leceul in care mi-am dorit. A fost o uimire pentru toata lumea. As vrea sa ma mut cat de repede posibil, dar am inteles ca ma pot transfera doar dupa primul semestru, cu pile. Ma intrebam daca exista posibilitatea de a ma muta acum, inainte sa inceapa anul scolar si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| emima a răspuns:

La inceputul anului scolar te duci la liceul in care vrei sa te trensferi iti da sa completezi o cerere si te cheama peste o zi doua sa vezi daca tea aprobat sau tea respins daca te-a aprobat te duci la liceul tau actual si le ceri actele tale eu asa am facut
bafta!

3 răspunsuri:
| dende95 a răspuns:

Acum nu te poti muta, incearca la inceput de an scolar sau daca nu dupa primul semestru! Bafta:*

| vSorin a răspuns:

Acum nu te poti muta, asteapta sa inceapa anul scolar si stai un semestru la scoala unde ai ajuns. Daca mai sunt locuri acolo unde iti doreai sa ajungi te poti transfera. Vezi ca se tine cont si de examenul la limbi, adica tu daca nu ai dat examen la engleza de exemplu nu te poti duce la un profil de intensiv/bilingv.

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

La mine in judet au scazut rau de tot, chiar si cu 0, 20 si chiar si mai mult. dar nu te poti muta inainte sa inceapa anulwinking