| reghi a întrebat:

Doresc niste idei pentru o compunere cu titlul "Râul la lăsarea serii". Daca se poate as dori ca aceasta compunere sa aiba cat de cat ceva in comun cu poezia "Lacul" de Mihai Eminescu. Multumesc anticipat! Si dau FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| babygyrl a răspuns:

Pai descrie cum arata raul, cum e atmosfera, adica sa descrii ce vezi in jur. Poti pune aici o intamplare de dragoste, de ex:intalnirea a doi indragostitii pe malul raului, despre ce vb ei, despre ei doi.Asa sau poti sa scrii cum e si in poezia Lacul despre un tanar sau tanara care se plimba linistita cu gandul la persoana iubita. Poti sa scrii ca ea a adormit pe malulu raului cu gadul la pers draga si ca in vis ii s-a arata, ca se plimbau amandoi, ca erau fff fericiti, si dintr-o data visul s-a spulberat, ca realitatea era alta, si ca pers aceea nu era acolo, sau ca acea pers vine si spune ca de azi totul s-a terminat, ca nu mai poti fi impreuna, iar el/ea pleaca, atunci se trezeste din vis si vede ca pers era langa el/ea si il/o privea cum doarme.Si in incheiere ca au plecat amandoi fericiti. Sper ca iti e de folos. fundita?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda esti praf cui dracu ii place sa faca compunerilaughingrolling on the floor stiu ca mie unu nu