| ristinaante77 a întrebat:

Buna TPU! Doresc sa ma transfer vara asta in a 12 la filologie, nu o sa cunosc pe nimeni si nu stiu cum va fi, liceul va fi CN Ion Creanga(Bucuresti) cunoasteti elevi sau studiaza cineva acolo si vrea sa vorbim, mi-ar placea sa-mi fac prieteni care sa-mi spun lucruri despre liceu etc.

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Nu te stresa,
Iți vei face prieteni din prima zi de școală și fără recomandări.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand mutatul taman intr-a 12-a fiindca ai toate sansele sa nu te acomodezi cu colegii si profesorii si in plus, iti creezi un stres ne-necesar care iti poate afecta major invatatul si notele de la BAC.
In anii terminali (a 8-a si a 12-a) este recomandat sa nu se faca transferuri, fiindca impactul si pierderile, sunt prea mari si te poate consta un examen de admitere/ sau de terminare a liceului, ca in cazul tau.

| Sistemulxxl a răspuns:

Daca nu esti de 9 sau 10 nu e indicat sa vii la Creanga.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Nu aia a fost intrebarea.

| ristinaante77 explică (pentru Sistemulxxl):

Media pe anul asta mi-a iesit 9.80