| Justarand0mguy a întrebat:

Bună TPU, eu în vara ma voi transfera la un alt liceu și am nevoie de situația școlară, ma întrebam cum fac rost de ea și de unde? De la diriginte sau director? Dar și mai important când sa merg sa o cer, eu termin liceul în 28 iunie.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistita, ca pana la inceput de an scolar nu se fac transferuri.
Ai timp pe 2 sept sa mergi la scoala si sa ceri foaia matricola de la secretariat, fiindca atunci revin profesorii la liceu.

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu dirigintele si apoi iti va da situatia dupa ce se incheie mediile

| Justarand0mguy explică (pentru LisaJulie):

Am vorbit, ma si scos din grupul clasei de nervi ca ma transfer?

| LisaJulie a răspuns (pentru Justarand0mguy):

Ce fel de diriginte aveți voi, trebuie sa va asculte când aveți vreo problema

| vatadezahar24 a răspuns:

Buna! Vorbește cu dirigintele înainte de orice, întreabă-l cum te poate ajuta și ce trebuie să faci. Situația școlară se eliberează de la secretariat, așa ca, după încheierea anului, sau cu câteva zile înainte ca să te asiguri de tot din timp, cu ajutorul dirigintelui mergi la secretariat.

| Justarand0mguy explică (pentru vatadezahar24):

Am vorbit, ma si scos din grupul clasei de nervi ca ma transfer????????

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Justarand0mguy):

Nu e normal un astfel de comportament. Mergi la școală împreună cu părinții sau unul dintre părinți și vorbește despre problema. Dirigintele are obligația să te îndrume și să te sfătuiască, un astfel de comportament nu este normal.