| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt acum in clasa a 9a, si toata saptamana viitoare am cate 2-3 teste predictive pe zi, stiti voi care e chestia. Dar la noi in scoala se tot auzea...ba ca daca iei de exemplu 5 in test, nu poti avea media mai mare de 7 la acea materie ( cu 2pcte in plus fata de test), ba ca se tine cont de nota intr-o oarecare masura, ba ca nu stiu ce. Dirigul spune ca nu e adevarat, sau cel putin el nu va face asta. Oare depinde de fiecare profesor daca tine cont sau nu de rezultat, sau? voi ce stiti?

Răspuns Câştigător
| Marijuana a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva am avut 3 in testul initial ( au fost numai note de 2 si 3 in clasa si totusi sunt la filologie nu poti sa zici ca suntem o clasa de prosti tinand cont ca s`a intrat cu 8.23 - 9.50 ) si media 10 la geografie... Clar nu se tine cont de el, cel putin la mine`n liceu.

1 răspuns:
| DraGfirE a răspuns:

Depinde de liceu de exemplu la mine ne-au zis ca daca luam 3 la sfarsitul clasei o sa mai dam unul si trebuie sa fie cu 1 punct mai mult iar daca e la fel nota o sa fie grav dar depinde de licee.