| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt la liceul de arte Regina Maria din Constanta.Sunt clasa a 5 a, la profilul desen.Treaba e ca inca de la inceputul anului (pentru ca clasele 1-4 le-am facut la alta scoala) am fost marginalizata de colegi! Nu-i mai suport! Mereu ma amagesc ca nu am talent la desen.Cativa m-au amenintat ca daca nu ma intorc la scoala de unde vin, ma fac de rusine in toata scoala.Am vorbit cu dna. diriginta despre asta si cativa au nota scazuta la purtare, dar ei tot nu inceteaza! E adevarat, ei deseneaza mult mai bine decat mine,(de asta ma judeca, ca nu sunt asa talentata precum ei), dar as vrea sa ma integrez.:((Uitati unul din desenele mele, spuneti-mi ce as putea sa adaug sau sa modific, sa fiu in rang cu ei?
http://i.imgur.com/HhRYK.jpg (calitatea imaginii nu e buna, stiu!)

Tot timpul ma amagesc, nu stiu ce sa fac...Imi pun biletele sub banca cu mesaje de genul:"Du-te dracului" "Intoarce-te naibii si lasa-ne in pace!"Sunt niste copii obraznici, fara cei 7 ani de acasa.
Deci, va roog, ziceti-mi ce sa fac...:((

8 răspunsuri:
| Yamx a răspuns:

Nu le da atentie si o sa inceteze.Nu le mai da satisfactie...
Iar desenul este super! Nu te lua dupa ei.Vor doar sa te traga in jos.Capul sus, ai incredere in tine ca esti talentata!

| CosminRR a răspuns:

Acum au curaj, pentru ca nu te cunosc...
Noi, nu prea avem cu ce sa te ajutam.
Du-te la director!happy

| CutenessOverLoaded a răspuns (pentru CosminRR):

Am zis ca am vorbit cu mama si a zis sa-i las in pace, iar tatalui meu nu-i pasa de mine, nu l-am mai vazut de 6 ani de zile.Nu vreau sa mai continui subiectul asa...

| CosminRR a răspuns (pentru CutenessOverLoaded):

Pff de unde era sa stiu? Scuze!

| CutenessOverLoaded a răspuns (pentru CosminRR):

Nu e nimic.

| Taigaron2020 a răspuns:

Desenul este superb.Si pe colegii tai sa stii ca-i intimideaza faptul ca tu ai desenat asa frumos.Nu le mai oferii atentie.Pe ei in satisface faptul ca tu crezi ca nu stii sa desenezi.Si eu stiu sa desenez si sunt tot in a 5-a la scoala numarul 21 gheorghe titeica si nici eu nu sunt perfect.Nu te lasa influentata de parerile colegilor tai si multa bafta, pentru ca sa stii ca ai potential.

| crysscristina a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca iti zic asta doar sa te faca sa iti pierzi increderea in tine? Poate le e frica ca o sa ajungi mai buna decat ei, nu te lasa descurajata nu le da atentie si inchidele gura cu alte cuvinte(ex:,, cand ti-oi face eu semn cu mana atunci sa vorbesti cu mine'', sau:,, du-te si canta la alta masa'', nu ii mai asculta si incearca sa le arati ca esti cineva, ca ai talent si ca nu esti invizibila. Sper ca te-am ajutat:*

| Stere_Diana_1998 a răspuns:

Nu le da atentie.sunt sigura ca daca vei incerca sa ii cunosti din ce in ce mai bine, pe parcurs veti fi de nedespartit.eu mi-am petrecut intreaga copilarie in liceul asta si e un colectiv extraordinar, atat din punct de vedere al profesorilor, cat si al colegilor.ai rabdare si incearca sa te faci placuta. desenul e foarte bun