| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Eu termin liceul in anul acesta si m-am gandit sa merg la facultate la distanta, ca sa pot avea si un loc de munca in acelasi timp. Daca sunt dintre voi fosti sau actuali studenti, sau daca stiti mai multe despre acest mod de studiu, v-as fi recunoscatoare daca mi-ati spune mai multe. Am cautat informatii, insa as vrea sa aud si o parere personal- subiectiva.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu toate facultățile oferă învățământ la distanță, sunt doar câteva din toată universitatea.

| Erin28 explică (pentru Frank51):

Da, stiu acest lucru, dar voiam o parere personala a unor persoane care au participat la astfel de cursuri.

| Frank51 a răspuns (pentru Erin28):

Am prieteni care au terminat asa ceva

Se merge la cursuri în weekend, examenele se dau de regulă în weekend, la distanță nu înseamnă că nu vei merge deloc la cursuri.

Este destul de lejer față de învățământ la zi, dar trebuie să repet... sunt prea puține variante.