| GoBackInFuture a întrebat:

Eu tot am o nelamurire cu completarea optiunilor pentru liceu! Deci, sa zicem ca la un liceu sunt 100 de locuri, si 100 de persoane cu media de 9 l-au pus prima optiune si eu n-am intrat la primele 4 optiuni si a 5-a optiune este liceul despre care vorbim. Iar eu am media 9, 01, eu intru sau raman pe dinafara? Adica le iau inainte sau nu mai intru deloc? Caci am auzit o groaza de pareri, ca conteaza ordinea, ca nu conteaza si nu stiu ce sa mai cred! Sper sa ma lamuriti voi, va multumesc happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca asa sta situatia tu vei intra la acel liceu de pe pozitia 1, media ta este mai mare decat a celor 100 care au acea optiune si acestia vor fi repartizati numai dupa tine. Cel mai important lucru este media, de aceea toti sunteti ordonati in functie de medie. Aici: http://admitere.edu.ro/Info/GhidAdmitere2012.pdf poti citi cum se face repartizarea computerizata. Numai bine!