| ProstSiTrist a întrebat:

In cateva luni ma voi muta in Iasi si trebuie sa-mi caut o scoala (clasa a-VIII-a) si am gasit scoala de arte Octav Bancila
Profilele sunt:

Arhitectura
Balet
Instrument
Arte plastice
Desen
Nu imi dau seama la care sa ma inscriu,, la,desen, cred ca ar trebui sa cuprinda desen grafic care profesoara mea de desen de acum mi-a sugerat sa fac pentru ca zice ca sunt talentat la el,sunt,artle plastice, care ma gandesc ca sunt modelaj,sculptura etc si, arhitectura, planul de constructie al unei cladiri sau parc etc dar ma gandesc ca desenul grafic ar putea intra si la categoria asta dar nu stiu si nu sunt sigur

Daca stie cineva mai multe informati despre aceste profile (desen, arte plastice si arhitectura) si despre scoala va rog sa imi spuneti!

1 răspuns:
| Giazmo a răspuns:

Salut, eu sunt din Iasi nu iti recomand liceul OCTAV BANCILA este un liceu foarte greu stai de dimineata pana seara iti recomand liceul Gh.Asachi este un liceu foarte bun si ce alege! Succes