| Daria-Mihaela_Gheban_1992 a întrebat:

in clasele V-VII nu am invatat cam nimic la matematica, sunt bata, acum am trecut in clasa a 8-a si vreau sa ma pun pe invatat.Ce sa fac sa recuperez lectiile pierdute si sa fiu o eleva buna la matematica in clasa a VIII-a?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă zici că ești „bâtă" înseamnă că ești de notele 1, 2.
Cum de ai reușit să treci prin clasele V - VII și să ajungi în clasa a VIII-a?
În mod normal, și la modul foarte serios, trebuie să iei materia claselor V - VII de la început și să faci foarte multe exerciții.

| AccountDeleted a răspuns:

Iti inveti aceleasi lectii de mai multe ori pana bagi la cap, iar pe urma te apuci de cele actuale. Vei invata usor asa.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut incearca sa vorbesti cu parintii tai sa te lasi sa te duci la meditatii

| KM3 a răspuns:

Iti poti comanda un memorator de matematica de pe internet. Eu mi-am luat unul si nu a fost scump, nu mai mult de 15 lei.
Sau daca nu vrei sa iti cumperi memorator, imprumuta caietele mai vechi de la cel mai bun elev din clasa si iti copiezi lectiile care nu le ai sau care nu le stii deloc.
Daca esti ambitioasa, ai putea sa ii ceri profesorului tau de matematica sa iti dea exercitii suplimentare si sa ti le corecteze. Nu te lasa! happy
Sper sa reusesti sa te descurci mai bine la matematica! Si bafta la evaluare :*

| DarkJoice a răspuns:

Eu tocmai am terminat clasa a VIII-a. Majoritatea claselor isi comanda culegere pentru Evaluarea Nationala. Si noi ne-am comandat, si am comandat-o pe asta: http://www.edituraparalela45.ro/titlu_detaliu.php?idtitlu=215
Nu fac nicio reclama, doar ca in asta exista teme(nu stiu daca in altele sunt sau nu) prin care se recapituleaza toata materia care intra pentru examen. Dirigul a zis catre noi ca daca facem toate temele sunt sanse mari sa luam 10. Iti recomand sa faci toate temele si cat mai multe teste. Desigur, asta devine relativ daca in loc la exercitii vezi chineza. :)))
Dar o sa observi ca la fiecare tema inainte e explicata toata tehnica de abordare. Sper ca te-am ajutat! Succes1 :)

| Lulo15 a răspuns:

Trebuie sa iti repeti lectile din clasele anterioare si sa inveti mai mult pe viitor.