| Leeeroy a întrebat:

In dictionarul de engleza, dupa fiecare cuvant am si pronuntia.Stiti cum se numesc acele "simboluri", pentru ca unele sunt si ciudate si as vrea sa gasesc un site pentru a invata cum sa le pronunt.
Imi puteti spune cum se numesc, sau sa-mi gasiti un site cu pronuntia lor?
P.Sbig grinau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de alfabetul fonetic international si pronuntia o poti gasi si aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Alfabetul_Fonetic_Interna%C8%9Bional