| gfc96 a întrebat:

Buna tpu.in sesiunea din toamna a examenului de bacalaureat, la matematica m2_st-nat,se da subiect asemanator cu cel din vara? se da mai usor?
Ce ar trebui sa invat pentru subiectul 1 si 2?

4 răspunsuri:
| AliG a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie. Se trage la sorti si in genral, la matematica se dau subiecte asemanatoare, nimic nou. Ia culegere de mate si pune-te pe treaba. Axeaza-te pe subII, mi se pare simplu. Bafta si pune burta pe carte, trage tare si bucura-te apoi de rezultate!

| AFR81 a răspuns:

N-ai de unde sa stii daca vor fi mai usoare sau mai grele. Vor fi asemanatoare. La subiectul 1 iti recomand sa inveti: medie aritmetica, medie geometrica, functii, combinari, aranjamente, permutari, geometrie (formule in special), vectori, logaritmi, ecuatii si mai sunt cateva care imi scapa. La subiectul 2 trebuie sa inveti matrice, legi de compozitie, polinoame. Iti recomand sa lucrezi variante din culegere, iar unde nu intelegi sa intrebi pe cineva. Eu pe la inceputul anului scolar ce tocmai a trecut afirmam pe buna dreptate ca nu stiu sa fac niciun exercitiu din variante. Am lucrat, am intrebat colegii mai ales (cu profesoara care imi era si diriginta nu ma intelegeam bine), am urmarit lectii video pe net, iar la examen parca mi s-au adunat toate cunostintele si au "lucrat" in asa fel incat eu sa rezolv exercitiile. Am luat o nota mica (6.15), dar foarte mare pentru cat stiu eu. Am fost mai mult decat multumit pentru ca am promovat cu media 8.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele din cele 2 sesiuni sunt similare.
Programa de BAC este aceeaşi!

În general, subiectele de la Sesiunea de toamnă sunt mai GRELE decât cele de la Sesiunea de vară!

Trebuie să ştii TOT ce este în Programa de BAC :
http://subiecte2015.edu.ro/......5_site.pdf

Toate cele bune!

| Ella3133 a răspuns:

Din cate am auzit se da mai geu in toamna. Daca inveti bine sb 1 si sb 2 iei 7...