| LadyKanae a întrebat:

Buna, TPU! In toamna incep anul I la medicina la Cluj si voiam sa stiu ce fel de caiete o sa-mi trebuiasca pentru a-mi lua notite de la cursuri. Trebuie un anumit fel, ca la liceu? Adica velin, cu patratele, cu linii. Nu de alta, dar familia ma cam bate la cap cu asta si nu am stiut ce sa le raspund.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti iei de care vrei, poti sa nici nu-ti iei caiet ci foi

| LadyKanae explică (pentru Adry05):

Inteleg. O sa vad eu. Mersi mult happy

| Yurisa a răspuns:

Poti sa iti iei foi albe, caiet cu foaie velina, dictando, de matematica, studentesc ca e mult de scris, cumdoresti tu. Nu intereseaza pe nimeni pe ce scrii atat timp cat ramai cu ceva in cap, conteaza sa iti vina tie usor si comod.
Eu, de exemplu cred ca imi voi lua caiet cu foaie velina. Nu ma limiteaza liniile, iar daca imi iau foi albe si atat o sa le pierd laughing

| LadyKanae explică (pentru Yurisa):

E bun atunci, ma gandeam eu ca fiecare face cum vrea, dar nu strica sa te asiguri. Mersi mult laughing

| Gaby212 a răspuns:

Deci in facultate ii doare pe toti in pix pe ce scrii... Chiar si profu' de la tabla!
Ii e indiferent daca folosesti caiet tip I de grupa mica sau daca scrii pe o caramida.
P.S. Eu folosesc caiete studentesti cu foaie velina...Dar daca tu stii ca nu poti scrie drept si ordonat, ia caiete liniate.

| LadyKanae explică (pentru Gaby212):

Ma gandeam eu ca asa e, dar imi trebuia dovada pentru grupul lui Toma necredinciosul din casa mea. laughing
Mersi mult ^^

| Gaby212 a răspuns:

Cu placere! Mult succes la facultate! happy