| Razor4free a întrebat:

La anul ajung in clasa a V-a! Ce schimbari vor urma?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesori la fiecare materie, note ( ex. 10, 9, 5, 4 etc. ) Inca o limba straina.
Bucura-te, ca dintr-a a V a in colo incepi sa gandesti altfel, mai matur, te indragostesti, o sa devii indiferenta si nu o sa mai fii ca in clasele 1 - 4, sa '' parasti '' tot timpul ce a facut colegul. O sa inveti si tu sa vorbesti mai urat si nu o sa te mai miri de asta cand ii vei auzi pe cei mai mari. O sa-ti schimbi personalitate. O sa descoperi lucruri si oameni noi si minunati. O sa plangi, o sa razi. O sa iei 4, o sa iei 10. Va fi frumos, cei mai frumosi ani sunt cei de gimnaziu. Multa bafta :*.

| Razor4free explică (pentru anonim_4396):

Cu o exceptie: Nu sunt fata! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razor4free):

:-''. Nu a fost cu intentie laughing). Mersi de funda!

9 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Profesori de acum nu mai ai invatator ai diriginte altii colegi itii dau un sfat cind aii sa aii prima zi de scoala
incearca sa fii ct maii cool si fii un ingeras in fata la profesorii

| SoRyNeScku a răspuns:

Diriginte/diriginta, materii noi, si se vor repeta majoritatea exercitiilor din clasa a 3-a si a 4-a, in mare parte din a 4-a, dar vor fi mai complexe.

| XmimiX a răspuns:

Profesorii noi la fiecare materie, mai multe materi la care vei avea cate un profesor diriginte/diriginta si nu in ultimul rand o sa ai colegii mai mari...

| Mable009 a răspuns:

Eu sunt acum in a 5 a semestrul 2 laughing))
Pai cu ce sa incep clasa a 5 a nu este foarte grea dar trebuie sa te obisnuiesti ca o sa ai profesori diferiti la fiecare materie nu o sa mai fie d. Invatatoare mereu cu
voi
Si veti invata lucruri noi
Si veti sta mai multe ore pe zi veti sta pana la 1 sau 2
Deci cum ziceam nu este nimic diferit infara de acste lucruri nu este asa diferit
Daca inveti torul va fi simpluwinking multa bafta

| muzicadepoveste a răspuns:

Felicitari. Vei avea mai multi profesori si un diriginte, iar materiile vor fi mai interesante, daca iti place scoala.

| Bombbonelee a răspuns:

In clasa a V-a se vor schimba profesorii, adica o sa ai cate un profesor la fiecare materie, o sa ai un diriginte care se va ocupa de voi si materiile vor fi in general ce ai facut in clasele primare, adica mai mult in clasa a IV-a, si o sa fie putin mai greu.

| plushh12 a răspuns:

O sa ai mai multi profesori la fiecare materie, o sa ai un diriginte/dirignta, materi noi si o sa repetati exercitile din a 3 si a 4. Succesc happy