| anonim_4396 a întrebat:

La bacalaureat la romana mai intra si autorii Costache Negruzzi si Marin Preda la uman? Am intrebat profa de romana de la clasa si nu stie. am cautat pe net dar apar programele din anii trecuti. Dau funda. Multumesc!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da intra ambii.

| Andersen2k18 a răspuns:

Intra cam tot, nu conteaza ca esti la uman sau real tu trebuie sa iti iei in calcul ca se poate da orice la bacalaureat. De asta trebuie sa inveti aproape toate operele importante gen Morometii, Engima Otiliei astea sunt doua romane care nu s-au mai dat de mult la bac. Sa nu uitam si de poezii si curentele literare care pot pica la subiectul 2.