| Andwae a întrebat:

la Facultatea de Litere, Universitatea Ovidius sunt obligatorii si analize medicale pentru inscriere?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru ORICARE din facultăţile din cadrul Universităţii Ovidius sunt OBLIGATORII acele acte pentru înscriere!

"Pentru înscrierea la concursul de admitere a cetăţenilor români, la ciclul universitar de licenţă, sunt necesare următoarele acte (într-un dosar plic):
6. adeverinţa medicală tip M.S. 18.1.1., eliberată de cabinetele medicale şcolare sau de medicii de familie – după caz – de care aparţin (din care să rezulte că sunt apţi pentru domeniul sau programul de studiu la care candidează). Adeverinţa respectivă va fi însoţită de rezultatele investigaţiilor medicale cu privire la radiologia pulmonară şi serologia sângelui (VDRL)..." - SURSA :
http://admitere.univ-ovidius.ro/......e-licenta/

Toate cele bune.