| anonim_4396 a întrebat:

La liceu se reia franceza de la inceput? Eu am avut o profesoară, totodata si directoare si lipsea mereu de la ore si cand venea statea si afla cele mai noi bârfe din școală. Cum pot invata limba asta in vara?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Faci meditații!

| PainTech a răspuns:

Se reia de la 0, dar pe "repede înainte", ce făceați Intr-o luna la gimnaziu faceți în 2 ore. Cam asta a fost experiența la mine.

Totuși e de așteptat să ști să conjugi verbele principale și câteva cuvinte de bază.

| RKBlue a răspuns:

Da.
Adica nu se i-a de la zero, dar se incepe usor, ca la un nivel incepator, unde stii cateva cuvinte si un timp, doua.

| Michaeel a răspuns:

Nu poți învață limba într-o vara. O limba ca să o stii ca un nativ îți trebuie anii, nu inveti o limba în câteva luni. Nu te stresa. Materia nu se ia de la început decât la materii teoretice. Și chiar și asa dacă știi lecția de zi poți lua note mari.

| Nonolita a răspuns:

Nu, nu se reia de la inceput. Se continua cu literatura limbii franceze. Ar trebui sa iei niste lectii vara asta cu un profesor bun.