| AndreeaFCSB a întrebat:

La profilul Economic, la matematica, sunt grele tezele, bac-ul? Este cineva care a terminat acest profil si mi-l recomanda? Avantaje si dezavantaje as vrea sa stiu. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Anonimus100 a răspuns:

Deci eu sunt clasa a 9-a si sunt la economic.Am dat teza la mate si este ca si in generala.Vei da bacul la mate m2, ceea ce este mai usor fata de m1 care se da la mate-info.M2 se da si la profil tehnic, mecanic.La filologie si stiinte sociale nu se da bacul la mate.Aaa si la stiinte ale naturii se da mate m1.Deci daca vrei o matematica normala du-te la economic sau profiluri d'astea gen tehnic, mecanica(la ultimele 2 se intra cu medii mai mici),daca vrei mate mai grea te duci la mate-info sau stiinte ale naturii(aici te poti face doctor). Acum totul tine de tine. Daca iti place matematica, fizica, chimia du-te la stiinte ale naturii si daca inveti te vei face doctor, o meserie grea si banoasa.
Sper ca ai inteles, vezi unde te duci. :* Pa