| Girl72 a întrebat:

La profilul Uman de Filologie, din ce se dă Bacalaureatul? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La profilul umanist specializarea filologie dai Bacalaureatul la urmatoarele materii:Limba si Literatura Romana, Istoria Romaniei (numai materia din clasa XII), Limba Engleza sau Franceza (in functie de ceea ce iti doresti tu), Informatica (TIC)-(Tehnologia Informatiei si a Comunicatilor) (Competente Digitale) si la proba obligatorie a profilului si a specializarii ai de ales dintre: Geografie, Logica, Psihologie, Economie, Sociologie si Filosofie.

6 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Bună! Nu se dă din matematică.

| kzd a răspuns:

Romana, istorie, geografie, engleza. Cine spune ca se da matematica e cam incult.

| mihaelaalol a răspuns:

Mate,romana,engleza,o limba straina si poate latina

| Girl72 explică (pentru mihaelaalol):

Mate? Credeam că la profilele umane nu ai Mate în BAC. crying

| mihaelaalol a răspuns (pentru Girl72):

Pai e obligatoriubig grin

| TheoP a răspuns:

Dai BAC la romana, istorie si ceva la alegere cel mai usor ar fi daca ai da geografie dar sunt mai multe materii din care poti sa dai, asta la filologie caci la mate-info nu stiu. Funda?