| Lykee a întrebat:

La scoala ne pune sa citim pe fiecare semestru cate un roman.Sunt a6a si nu stiu ce sa aleg. Vreo idee? M-ar interesa in special cartile de dragoste si vampiri dar sa nu fie prea exagerate.Si fara Tha Vampires Diaries sau Twilight, le-am citit deja! Multumescc anticipat

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Citeşte *Romanul adolescentului miop* de Mircea Eliade. Se face într-a 9-a deci nu vei mai fi nevoită să o mai citeşti. E foarte ok. Eu chiar nu mă aşteptam să-mi placă.
Sau *Singur pe lume* - Hector Malot
Steaua sudului - Jules Verne (am citit-o când eram de vârsta ta şi mi-a plăcut foarte mult)
Jane Eyre - Charlotte Bronte (e de dragoste dar nu e exagerată, nici măcar siropoasă).

Vampiri/Vârcolaci:
Academia Vampirilor- Richelle Mead
Mai Las-o Mai Moale Cu Fantomele- Megan Crewe
Nu Plange Sub Clar De Luna- Heather Davis
Vampirii Sudului- Charlaine Harris
Cartile Sangelui- Tanya Huff
Cantecele Serafimului- Anne Rice
Gazda- Stephenie Meyer

2 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Incearca seria Casa Noptii. Sunt cu vampiri si cred ca sunt foarte potrivite pentru varsta ta.
Numai bine!

| mmamiruna a răspuns:

Pffff.Ar fi multe, dar in a 6-a parca nu erau romanele la alegere.Ma rog, ai putea incerca carti de Paolo COELHO sau Guillame MUSSO! Bafta