| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU m- am saturat sa am note mici la mate am un 6 si un 4 am crezut ca mor cand am luat 4. Eu sunt a 9 a la profil electric la Colegiu vreau sa ma strădui să fiu inginera, faza e ca am avut o invatatoare rea la mate imi dădea S etc desi am fost in a 1 a la Nationala la mate dar nu a vrut sa ma mai duca mai departe am diploma ca am participat deci nu cred că nu pot.In a 5 a am avut tot unul rau si se mate si de fizica, chimie nu ne invata făceau ore in particular si cu mn nu vroiau sad De atunci mi frică de ea mi- am pierdut increderea va dati seama tot 4 si 5 rar 6 si 7 sad Iar acum ai am unele note mici si la liceu la chimie am 6 la fizica 7 dar am inspectoare profesoare e al doilea colegiu tehnic pe tara si la mate tot inspector care mie diriginte. Acesta din prezent e foarte bun inteleg da la teste nu stiu ce fac sad Ma blochez nu stiu sad Incerc sa ridic unele medii o sa imi iasa pe sem 1 probabil 8, 44 sau no poate cu cateva sutimi mai mica vi sa pare medie asa mica? Eu am avut 9 de obicei da na liceu e foarte greu si profii duri, eu sunt silitoare grupa mea sanguina e *B3 sunt româncă si se zice ca ăstia is buni la mate desi is in zodia gemeni sad Ce sa fac? La ist am una dura da note mici si i treabe sa stii toata cartea si are un mod de ascultare prostesc sad Ce sa fac sa imi revin? Eu vreau sa pot sa iau nota mare la bac? Nu stiti si niste rugăciuni sa fiu buna la mate? Nu radeti sunt asa trista sad vreau sa dovedesc la cn o zis ca nu pot ca pot! Ajutor

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Okay. Cu placere! Ma bucur ca te-am ajutat! Succes la teza! big grin

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

In primul rand linisteste-te!

Acum fii atenta! Nu stiu unde ai citit tu prostiile astea dar nationalitatea, grupa sanguina si zodia nu te ajuta absolut deloc la scoala/invatat! Sunt niste prostii cat casa!

La fel si cu rugaciunile. Este okay sa crezi in ceva dar nu exagera cu asta!
Faci degeaba rugaciunile daca nu citesti lectiile. Exercitiile nu se rezolva singure! Tu le rezolvi!

Rugaciunile nu au nicio legatura cu asta! Ele doar te moralizeaza un pic, atat. Lucrurile pe care le-ai mentionat nu iti pun piedici in incercarea ta de a te perfectiona! Tu faci asta crezand in lucrurile respective!

Iti pui singura piedici intrucat te sperii de aceste lucruri prostesti si nu te concentrezi la ce trebuie.

8, 44 este o medie okay, chiar daca nu e atat de mare... Toti avem profesori rai! Degeaba sunt ei inspectori. Nu trebuie sa fii inspector ca sa fii un profesor bun si exigent.
Lasa asa, e mai bine sa ai profesori exigenti. La momentul respectiv cu totii am avut un profesor sau 2 *3, 4,5, 6* pe care ii uram dar la un moment dat le-am multumit pentru ca prin felul lor *dur* de a fi ne-au facut sa tragem mai tare. Asa este si in cazul tau. Ce vrei sa faci? Vrei sa iei 10 moca, pe nemeritate? Si la bac ce mai faci?

Mai bine sa ai medii mici dar sa stii decat sa ai medii mari si sa te faci de ras cand te intreaba aia de la KanalD pe strada ceva anume.

Nu conteaza cat de prostesc este modul de ascultare! Trebuie sa te obisnuiesti cu el. Este bine ca ai un astfel de profesor. Te pregateste pentru viata *cine stie de ce nebuni o sa dai acolo?*

Nu mai asculta de toti prostii care spun ca nu poti! Toata lumea poate, nu te opreste nimeni! Tot ce trebuie sa faci este sa te calmezi, sa inveti in continuare pana in clasa a 12-a *inclusiv*.

Succes!

| Monyyyyy explică (pentru RainmakerX):

Mersi azi am luat un 10 la fizica pe probleme, m- am străduit mult si am reusit maine am teza la mate sper sa stiu happy

| RainmakerX a răspuns (pentru Monyyyyy):

Okay. Cu placere! Ma bucur ca te-am ajutat! Succes la teza! big grin

| Hjehjwhe a răspuns:

Nu trebuie sa le dovedești nimic dar totuși dacă chiar vrei trebuie sa fi atent/ă la ore și dacă e chiar sa lucrezi suplimentar, indiferent de profesor.și eu am o profesoara de biologie care mă enervează rau dar trebuie sa înveți și după nu o sa mai aibă nimeni nimic nu tine