| xBlueEyes a întrebat:

Ma gandesc sa ma duc la liceul militar si sa fac "Academia" acolo.

Cineva mi-a deschis ochii pentru acest domeniu si anume tatal meu, care e militar si nu prea se plange, din cauza salariului.

Am si relatii, ba chiar foarte mari ( un general ) care este prieten cu directorul liceului si care m-ar putea ajuta. De probe eliminatorii nici nu se pune vorba. Cele mentale le trec fara nicio problema, iar pentru cele fizice ma antrenez anul acesta.

Apoi dupa liceu ma duc la facultate, la Sibiu.

Credeti ca fac o alegere buna in alegerea acestei cariere?

Altceva nici numai pot alege. Decat profilul mate-info intensiv engleza. Dar apoi? Apoi ce? Ma duc sa culeg portocale in Spania, deoarece vine nea Gicu cu fii-sa, da 1000 euro si imi ia locu` de munca. Deci din nou, fac alegerea buna?

2 răspunsuri:
| PredatorOmega a răspuns:

Faci o alegere buna baiete.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti si place, alegerea este foarte buna.