| Bobolina125 a întrebat:

Ma numesc Ana. Am 13 ani si locuiesc in Timisoara. Sunt in clasa a VIII-a si trebuie sa ma decid asupra unui liceu. Ma tot gandesc la CNB ( Colegiul National Banatean ), pentru ca, din cate stiu, e o scoala buna, dar toata lumea imi zice numai lucruri rele despre el. Voi ce parere aveti? E o scoala buna? Cum sunt elevii? Dar profesorii?

Răspuns Câştigător
| xXxRaduxXx a răspuns:

Ok deci si eu doream mai intrai acolo sa merg (acum sunt a 10 la Loga)...profesorii sunt calumea in privinta asta nu am ce zice dar elevii daca nu ai norocul sa nimeresti in o clasa in care majoritatea au venit de la alte scoli ai mici sanse sa te integrezi in grup cu eistraight face
Cunosc pe cativa care au fost acolo un semestru apoi s-au transferat fiindca se simteau izolati/ignorati de ceilalti elevi...nu stiu poate am eu o parere gresita si poate ne zice si unul care e in acest moment la CNB cum e...

1 răspuns:
| tudycon a răspuns:

Si eu sunt tot in clasa a VIII-a. Deocamdata sunt singurul din clasa mea care vrea sa mearga la CNB (majoritatea vor la Loga). Am un prieten care e clasa a IX-a la profilul SN, si spune ca atat elevii, cat si profesorii sunt OK. Problema este ca el e elev la Colegiu din clasa a V-a, deci s-a integrat deja acolo...