| petro2000 a întrebat:

maine trebuie sa dau test la geografie cu europa centrala.Am o profesoara noua si nu stiu cum da testele, de aceea imi puteti da cateva intrebari cam ce se dau la acest test?
PS:Sunt in cl a 6 a
FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| KidaaSkizzo a răspuns:

Buna! Cel mai probabil te poate pune sa spui capitalele anumitor state si intrebari despre statele din europa centrala, in special despre Romania.
Iar alta varianta ar fi harta muta a Europei Centrale, in care trebuie sa localizezi statele.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna. Deschide cartea la capitolul Europa Centrala, citeste ce scrie acolo,pentru ca ceva imi zice mie ca asta iti va da in lucrare,ce scrie acolo. Capitale,tari,generalitati, rauri, populatie, limbi, invecinari.

| petro2000 explică:

M-ati ajutat foarte mult amandoi, ati avut dreptate, trebuie sa ma gandesc la cine sa dau fundita big grin