| Kisie a întrebat:

Marti dam testul initial la matematica si eu nu stiu nimic! Deci invat cat pot de mult si definiitiile si fac si exercitii dar la ore cand ma scoate la tabla ma blochez si nu stiu nimic.Ce sa fac? Problema este ca testul se trece in catalog si mi-e teama sa nu iau o nota micasad.La celelalte materiii ma pricep, dar cu matematica am o problema.Va rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Trebuia sa mergi la meditatii la matematica din timp. Matematica nu se invata de pe o zi pe alta, asta ti-o spun din propria experienta. Eu am fost la meditatii si m-am descurcat. Singura, nu faceam absolut nimic.
Asa ca, nu te descuraja. Data viitoare cand mai ai test, du-te la un meditator. Succes!

1 răspuns:
| CreZyGirLbAby a răspuns:

Nu fi timida..incearca sa sa fii curajoasa..ca asa daca iti e teama nici o data nu o sa ai tupeu sa faci ce ti-ai propus in viata...fi curajoasahappysucces la test