| miriz a întrebat:

BUna TPU! Nu inteleg la ce se refera past participle adica participiul trecut, cine imi da exemple si imi explica funda! :p

3 răspunsuri:
| Intelligente a răspuns:

Adica cand trebuie sa conjugi acest verb la toate persoanele are o forma anume la participiul trecut, nu se scrie asa la fiecare. din pacate exemple nu stiu in engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Participiul trecut te ajuta sa formezi anumite timpuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pe acest site, nu cred că vei înțelege. Cel mai bine, înaintea orei de engleză, îți rogi profesorul sau unul dintre colegi să-ți mai explice încă o dată. Succes!