| AmUnulDintreCeleMaiLungiNickNameuriDePeAcestSite a întrebat:

TPU!

Nu vreau sa particip la o activitate(nu e obligatoriu). I-am zis profesoarei si tot ma intreba de ce nu vreau si i-am zis ca ma mai gandesc doar ca sa scap de gura ei. Ce motiv sa inventez(e cu Francofonia si o sa se tina in ora de franceza)? I-am zis ca nu imi face placere si nu vrea sa ma inteleaga! Ce motiv sa pun? Ajutor, va rog!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oricum stateai la ora de franceza.Nu inteleg cu ce te deranjeaza? Iti cere sa faci ceva?

| AmUnulDintreCeleMaiLungiNickNameuriDePeAcestSite explică (pentru darrio2007):

Nu, mergem intr-un laborator unde trebuie sa prezinti un simbol al Frantei(mi se pare o tampenie).

| darrio2007 a răspuns (pentru AmUnulDintreCeleMaiLungiNickNameuriDePeAcestSite):

Te inteleg.Prezinta si tu turnul Eiffel.

| AmXjKr a răspuns:

Multe:
-doamna, mie nu imi face placere pentru a participa la aceasta activitate. Va rog frumos, nu mai insistati.
-doamna, nu sunt capabila sa pot participa la aceasta activitate.
-sau unul care am facut eu odata, iti iei pastile de la farmacie care iti vine sa vomiti si scapi de la ora.

| BluishAngel a răspuns (pentru AmUnulDintreCeleMaiLungiNickNameuriDePeAcestSite):

Sa nu cumva sa iei pastile! Nu te juca cu sanatatea doar pentru a scapa de ora de franceza si activitatea profesoarei.Ce Dumnezeu, trebuie sa inteleaga ca nu vrei sa participi la ea.Doar ca nu ii spune asa. Spune-i ca nu te simti destul de pregatit si nu te consideri apt sa iei parte la ea. Sper ca te-am ajutat happy

| AmUnulDintreCeleMaiLungiNickNameuriDePeAcestSite explică (pentru BluishAngel):

Nu iau pastile(nu sunt nebuna). Trebuie sa faci un referat despre un simbol al Frantei, iar eu nici macar timp pentru mine nu am. Azi am 3 lucrari, duminica pregatire la mate etc. Eu i-am zis de 5 ori ca nu vreau si mi-a zis ca trebuie sa ii dau un motiv. Chestia e ca trebuie sa il prezinti in fata a multor persoane(profesori, elevi) si pur si simplu nu vreau(nu ar fi neaparat un motiv). Atat...

| BluishAngel a răspuns (pentru AmUnulDintreCeleMaiLungiNickNameuriDePeAcestSite):

Spune-i exact ce ai zis si aici, si anume faptul ca ai programul incarcat si ca nu ai timp nici pentru tine.Si pana la urma, nu te poate lua cu forta pana in laborator, sa fim seriosi happy