| Andrei1859 a întrebat:

Bună TPU! Oare va să-mi fac bursă socială, trebuie neapărat să duc și adeverință de venit și din partea surorii mele având în vedere că ea și-a schimbat domiciliul acum ceva timp?

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Nu. Venitul pe membru de familie se referă la membrii familiei care locuiesc la aceeași adresă.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adeverinte de venit trebuie duse pentru persoanele din familie, care locuiesc si gospodaresc impreuna si obtin venituri.
Daca sora si-a schimbat domiciliul si in cartea de identitate atunci nu trebuie sa duci adeverinta pentru ea.