| GabrielPetre22 a întrebat:

Buna TPU! Pentru a ma transfera de la un liceu la altul am nevoie de acordul dirigintelui sau semnatura acestuia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de semnatura sau acordul dirigintelui, liceul de unde pleci da doar un aviz consultativ, respectiv liceul de transfer poate sa tina sau sa nu tine seama de acest aviz, indiferent ca este pozitiv sau negativ.

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Deci daca dirigintele "te iubeste" nu poti sa te muti?!?
si trebuie sa stai singur cu chirie, dupa ce ambii parinti s-au mutat in alt oras (sau ce motiv ai pentru care te muti)?!?

evident ca nu e nevoie