| Editzelu a întrebat:

Pestii si insectele trag vanturi?

Răspuns Câştigător
| Pija a răspuns:

Da, si pestii si insectele trag vanturi.
Pestii elimina gazele acumulate dupa procesul de digestie ca orice animal, pe care in mare parte le folosesc pentru a comunica deoarece sunt eliminate pe anumite frecvente pe care doar ei le pot auzi si nu si pradatorii, cum ar fi in cazul heringilor.
Insectele au micro-organisme care traiesc in sistemul lor digestiv ca si in cazul oameni, care ajuta la digestia hranei. Dupa ce hrana este digerata sunt eliberate gaze cum ar fi nitrogenul, hidrogenul, metanul, dioxidul de carbon, etc, care sunt eliminate prin anusul insectelor.

| Editzelu explică (pentru Pija):

De unde stii toate astea, Pija?
Sunt doar curios.

| Editzelu explică (pentru Pija):

De unde stii toate astea, Pija?
Sunt doar curios!

4 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Şi încă ce vânturi, faci hepatită! Mai ales şalăul, ştiuca şi ţânţarii! Muştele şi mai rău, nu vrei să afli ce fac! I don't want to see

| Lory29 a răspuns:

Nu cred ca se poate asa ceva rolling on the floor Si chiar daca s-ar putea, a stat cineva sa asculte chestia asta? rolling on the floor... Parerea mea... rolling on the floor