| Marylol a întrebat:

Buna TPU poti face ASE-ul dupa ce termini un liceu cu profil real pentru ca am auzit ca se da examen de admitere si trebuie si economie

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Poti face orice facultate doresti, profilul liceului pe care l-ai terminat nu conteaza, singurul avantaj il ai atunci cand alegi o facultate care merge pe aceeasi linie cu liceul pe care l-ai terminat, in rest te pregatesti din timp separat (meditatii etc) si dai admiterea la orice facultate doresti.Succes!

1 răspuns:
| Samy98 a răspuns:

Da se poate dar depinde ce fel de profil real:mate-info sau stiinte ale naturii. Daca e mate-info atunci e bine.