| Ginaaaa a întrebat:

Bună TPU!
Prieteni, dacă vreau să urmez facultatea de drept la ce dau bacalaureat?
Dau fundă!

3 răspunsuri:
| elenushaha a răspuns:

Bacul il dai la materiile care sunt specialziate pe profilul la care esti. exemplu:daca esti la filologie dai la romana, istorie si a 3a la alegere.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Materiile din care dai BAC-ul se stabilesc în funcţie de profilul/specializarea liceului pe care-l urmezi, NU în funcţie de facultatea la care vei da admitere!

Vezi detalii în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit :)

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are facultatea cu materiile pe care le dai la bac? Bacul il dai in functie de liceu, nu de facultatea la care intentionezi sa te duci.