| Fineness a întrebat:

Stiti cum sa fac sa-mi iasa sa pronunt bine,, r"-ul frantuzesc? Parca se facea pe nas... Funda cina imi poate explica.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu pe nas.
R-ul francez il obtii din gat, asculta Edit Piaf si vei intelege.
Uite:
http://www.youtube.com/watch?v=YqMz1zPS_aw

2 răspunsuri:
| DenisejUSTmE a răspuns:

1.Asculta mai multe melodii, filme etc.in franceza si apoi repeta de mai multe ori cuvintele cu,, r,, si o sa iti iasa.big grinhappy

2.Citeste ori in romana ori in franceza mai multe lectii si apoi poti citi frantuzeste.(din cauza precipitatilor)laughing laughing happy

| Ankutu a răspuns:

Cel mai bine e sa cauti pe google logoped online vorbesti cu el (gratis)si iti va explica totul