| teodora200004 a întrebat:

Stiti cumva la ce profil sa dau la liceu ca sa pot da la FACULTATEA DE MEDICINA? Altceva in afara de Stiinte ale naturii se poate? big grin Sunt in clasa a VII-a, imi place biologia mult si as vrea sa dau la medicina, dar nu stiu la ce profil sa ma duc cand voi intra la liceuwinking.

6 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu conteaza profilul..insa,ca sa iti fie mai usor cel mai bine e sa dai la stiinte ale naturii pentru ca acolo faci mai multa biologie si chimie si iti va prinde bine mai ales ca admiterea la facultate o vei da din bio si chimie (chimia nu e inca in toate orasele la admitere). bafta!

| zHeArTz a răspuns:

Mate-Info sau Stiinte.
La mate -info dai tot Biologiewinking

| adych a răspuns:

Nu are importanta ce liceu urmezi. Daca vrei sa dai la medicina iti zic de acum ca nu au impportanta notele de la anumite materii deoarece se intra pe baza examenelor de admitere. O sa ai de tat examen la biologie, chimie si mai cv nu stiu sigur, am o prietena care a fost mate info si a intrat la medicina si un prieten care a terminat profil tehnic si a avut aceleasi sanse

| countingstars a răspuns:

Hey,
Trebuie sa fie un liceu cu mate-info, stiinte ale naturii si in special chimie. Oricum, conteaza mai mult sa fii intr-o clasa buna, cu profesori buni, decat sa fii la un liceu cunoscut. happy

| teodora200004 explică (pentru countingstars):

Da, sper ca voi intra intr-o clasa buna, deoarece eu am note numai de 9 si 10 si chiar as vrea sa intru intr-o clasa buna, pentru ca [,] colegii actuali nu sunt prea buni, si daca nu am cu cine sa concurez pentru premiu ma las si eu de invatat straight face Conteaza ca eu sa invat bine si conteaza mult examenele de la sfarsitul clasei a 8a happy