| MilkshakeShake a întrebat:

Stiu ca poate pare o prostie dar chiar nu stiu unde sa intreb. Imi place foarte mult Hnadmade-ul. fac bratari si cred ca toata lumea stie ce e origami sau quilling ori fimo. Am rabdare si ador ceea ce fac. In Cluj, exista oare vreo facultate bazata pe asa ceva ca nici nu stiu cum sa caut. Chiar nu am idee si as vrea mai departe sa merg pe ceea ce imi place si ma gandeam ca totusi poate exista asa ceva.

1 răspuns:
| LovelyButterfly93 a răspuns:

Chiar in Cluj nu exista.Sau poate ca exista,dar generalizata doar pe profil artistic, cu lucru de mana.
Stiu ca in Bucuresti sunt niste cursuri speciale de hand-made(gen ateliere), care pot sa-ti ofere apoi un job in industria asta.
Totusi, daca nu te "incanta" variantele, poti incerca sa vinzi "operele" tale pe site-uri sau poti sa-ti faci propriul blog happy
Sper ca te-am ajutat! Bafta! :*